بررسی موفقیت چشمگیر حالت بتل رویال بازی Fortnite

جزئیات و بررسی موفقیت چشمگیر حالت بتل رویال بازی Fortnite PS4

طبق اطلاعاتی که از این بازی به بازیکنان رسیده است این است که بازیکنان خود علاقه ی زیادی به سبک بتل رویال دارند. این بازی بعد از گذشت ۲ هفته انتشار پیدا کردن توانسته بود تعداد بازیکنانی که به حالت بتل رویال علاقه دارند را به ۱۰ میلیون نفر برساند‌. حالت بتل رویال این بازی پلی استیشن ۴ به صورت رایگان ارائه داده می شد. روز اول انتشار بازی ۱ میلیون بازیکن را جذب کرده بود. بازیکنان حدود ۴۴. ۵ میلیون ساعت در حال گیم پلی بازی هستند.

جزئیات و بررسی موفقیت چشمگیر حالت بتل رویال بازی Fortnite PS4
جزئیات و بررسی موفقیت چشمگیر حالت بتل رویال بازی Fortnite PS4

در حال حاضر این سبک بازی به صورت رابگان ارائه می شود که به تازگی اپیک گیمز اعلام کرده که قرار است این سیستم پرداخت برای بازی (درون برنامه ای) اضافه کند. با توجه به موفقیت بزرگی که این بازی با این سبک داشته است چیزی که به نظر می رسد این است که اپیک گیمز یک کار موفق دیگر هم در حال توسعه دارد که بخواهد به بازیکنان ارائه دهد. اپیک گیمز منتظر نتیجه ی آخر این موفقیت است که اگر به نتیجه برسد دست به کار می شود.
این سبک به خوبی توانسته محبوبیت بسیاری بین بازیکنان و بازی دوستان پیدا کند. بازی های بتل رویال اکثرا به صورت رایگان در پلی عرضه شده که باعث جذابیت می شود. اکثر بازی هایی که به سبک بتل رویال هستند الهام گرفته از مجموعه ی کتاب ها و فیلم های هانگ گینز می باشد. یعنی بازیکن وارد بازی می شود اول وارد یک محیط شده و باید خود را نجات دهد و در آخر بازی باید ۱ نفر زنده بماند.
در این نوع بازی ۱۶ بازیکن وجود دارد. در مقابل یکدیگر قرار دارند و با انجام دادن تعدادی ماموریت کوچک می توانند ابزار های مختلف در بازی را دریافت کنند. اسم این بازی کالینگ است که جزو بهترین های سبک بتل رویال است. این بازی توسط استودیوی آمریکایی ساخته شده است. از بهترین ویژگی های fortnite کراس پلتفرم بودن بازی ها است.
بزرگترین اتفاقات ۲ سال اخیر بازی های آنلاین بازی های بتل رویال است که تقریبا پیش تاز این سبک پابجی بود. بعد از انتشار فورتنایت او توانست یکی از رقیب های سر سخت پابجی باشد که بعد از چند وقت توانست از پابجی جلوتر برود. بازی هایی که رایگان عرضه می شوند همیشه بین بازیکنان محبوبیت داشته و افراد را قلقلک می دهد که به سمت این بازی ها کشیده شوند. با اینکه قیمت ۳۰ دلار برای بازی های پابجی قیمت بسیار مناسبی است ولی برای بازیکن وقتی اسم رایگان برده می شود بازیکن را به سمت خود می کشاند.
بازیکنان سعی می کنند حتی ۱ بار هم که شده به سراغ این بازی های رایگان رفته و آنها را دانلود کنند و امتحان کنند به دلیل اینکه هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند. پابجی جزو بهترین بازی های سال شناخته شده است. ولی بازی های رایگان مثل یک بیماری واگیر دار بازیکن را به سمت خود می کشد. به همین دلیل است که اپیک گیمز با این ترفند توانسته است به موفقیت برسد. و بازیکنان را به دانلود بازی ترغیب کند.
فورتنایت برای ۲ کنسول سونی و مایکروسافت طراحی شده است ولی پابجی فقط برای ایکس باکس وان عرضه شده که با کلی ایراد و مشکل همراه بود و نیاز به پیشرفت داشت. فورتنایت یک بازی سبک است و بر روی خیلی از pc های قدیمی قابلیت اجرا دارد که همین سبک بودن بازی یکی از نقاط قوت این سبک است که بین پابجی ارجعیت دارد. بعد از ارائه دادن بر روی سونی و مایکروسافت بر روی ios هم عرضه شد.
تیم فعال این بازی بسیار خلاق و هنرمند است که هر هفته تلاش می کنند که یک چیز جدید به بازی اضافه کنند. بازی هیچ وقت برای بازیکن کهنه و کسل کننده نمی شود هر هفته سلاح ها محیط طبق فصل ها و نقشه های بازی در حال تغییر هستند. و به طور مداوم به بازی محتویات جدیدی اضافه می شود مثلا در یک هفته سلاح ها تغییر کرد. کلت با صدا خفه کن و تفنگ شکاری و توپ دستی به بازی اضافه شد چیزی که لازم به ذکر است این است که با وجود این تغییرات هیچ صدمه ای به شیوه ی بازی اضافه نمی شود و چیزی باعث نارضابتی بازیکن نمی شود.

جزئیات و بررسی موفقیت چشمگیر حالت بتل رویال بازی Fortnite PS4
جزئیات و بررسی موفقیت چشمگیر حالت بتل رویال بازی Fortnite PS4

تیم اپیک گیمز همیشه در حال طراحی جدید و پیشرفت بازی است. چیز جالبی که وجود دارد این است که این تغییرات از قبل به بازیکن ارائه داده نمی شود و بازیکن حین بازی متوجه تغییرات جدید در بازی می شود که باعث سورپرایز و هیجانی شدن بازیکن می شود. اپیک گیمز بازی را رایگان ارائه می دهد ولی برای اینکه بتواند از بازی در آمدی داشته باشد لباس ها چتر ها و کلنگ های با شکل و شمایل مختلف را برای بازیکن گذاشته که طبق سلیقه ی بازیکن بخواهد آنها را خریداری کند.
نقطه قوت این است که این لباس ها و اشیا جدید و پولی به قدری جذاب هستند که بازیکن را جذب خریدن آنها می کند و این هزینه کردن ها برای بازیکن یک امر منطقی و جذاب به شمار می آید. از نظر ظاهری بازی فورتنایت سبک انیمیشنی و کارتونی دارد که شباهت به بازی محبوب team fortress2 دارد. شخصیت های کارتونی و انیمیشنی و موزیک و رنگ و ادا های مختلف فانتزی و شکل و شمایل کارتونی ساختمان ها بازیکن را بیشتر نسبت به پابجی که بسیار به واقعیت نزدیک است جذب می کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =