معرفی FORTNITE و بررسی ویژگی های آن بهمراه توضیحات

FORTNITE

کمپانی ایپک گیمز از مسابقه هایی با نام SUMMER SKIRMISH جهت اثر FORTNITE  رونمایی نمود. اثر FORTNITE موفق شده که به فروش قابل توجهی بر روی تلفن های همراه، پلتفرم ها و رایانه ها دست یابد بنابراین در نظر گرفتن جایزه صد میلیون دلاری برای این رقابت ها چندان دور از انتظار نمی باشد.

FORTNITE
FORTNITE

اخیرا این کمپانی از مسابقه های ESPORTS در زمان های بین ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ صحبت کرد که برای آن صد میلیون تومن به عنوان جایزه تعیین شده است. اکنون خبر هایی منتشر شده است که مبتنی بر آن نام نخستین سری از مسابقه ها SUMMER SKIRMISH نام دارد. این مسابقه در زمانی به مدت دو ماه طول خواهد کشید و  ایپک گیمز مبلغ هشت میلیون دلار را برای این سری از رقابت ها مشخص نموده است. در این رقابت ها شرکت کننده ها گروه های دو نفره ای را تشکیل می دهند و در قالب این گروه ها به مسابقات وارد می شوند. گروهی که موفق شود اول شود مبلغ ۲۵۰ هزار دلار دریافت خواهد کرد. ایپک گیمز عنوان نموده کسانی که از مهارت کافی برخوردار باشند مجاز هستند در این رقابت ها حضور داشته باشند. او همچنین اضافه کرده که روند مسابقه ها در هفته هایی که این رقابت ها ادامه دارند با یکدیگر متفاوت خواهد بود. این کمپانی اطلاعات را با کاربر های خود در میان می گذارد.

اثر FORTNITE موفق شده که به فروش قابل توجهی بر روی تلفن های همراه پلتفرم ها و رایانه ها دست یابد بنابراین در نظر گرفتن جایزه صد میلیون دلاری برای این رقابت ها چندان دور از انتظار نمی باشد. گرچه کاربر ها وضعیت بتل رویال را با بدون پرداخت هزینه می توانند به دست آورند اما بازیکن ها برای تهیه لباس و سایر آیتم ها باید پول پرداخت نمایند و همین موضوع باعث افزایش درامد این اثر گردیده است.

بسیاری از سازننده های بازی کامپیوتری رویا هایی را در سر دارند اما در حال حاضر آنچه حائز اهمیت است نقش بخشیدن به آن ها و اجرا کردن متنوع آن ها خواهد بود. به عنوان مثال کسی که بتواند رویا ها را اجرا کند از صاحب رویاها بسیار موفق تر خواهد بود. اثر فورتنایت نیز دقیقا همین شیوه را پیش گرفته بود. درحالی که یک سال از ارائه این بازی سپری می شد سازنده های اثرفورتنایت موفق شدند ایده سبک بتل رویال را تصاحب نمایند و رکوردهای جدیدی از خود به ثبت برسانند. این اثر موفق شد مبلغ ۳۱۸ میلیون دلار را به دست آورد و همچنین ۱۲۵ میلیون کاربر را به سمت خود جذب کند و موفق شود که به عنوان  وسیع ترین اثر رایگانی که برای پلتفرم ها ساخته شده است شناخته شود.

اثر FORTNITE در هفته پیش رقابت های SUMMER SKIRMISH را برپا نمود و جایزه هشت میلیون دلاری را به تیمی که موفق شده بود به مقاوم اول دست یابد اهدا کرد. اکنون PUBG اخباری را منتشر کرده که از برپایی رقابت هایی تاره با جایزه ای دو میلیون دلاری صحبت می کند.

فورتنایت رقیب هایی را نیز دارد به عنوان نمونه می توان به پابجی اشاره کرد که محیط آن منطبق با واقعیت طراحی شده است. بازیکن قادر است با بهره گرفتن از قابلیت های متنوع دشمن های خود را از پا در بیاورد و همچنین می تواند با هم تیمی هایی که دارد به جست و جو در محیط های اطرافش بپردازد و لحظه های فراموش نشدنی را برای خود و همراهانش ثبت نماید. اما آنچه که باعث شد تا اثر فورتنایت از آن پیشی بگیرد ارائه این اثر بر کنسول های متنوع تری بود.

FORTNITE
FORTNITE

یکی از عواملی که به موفق تر شدن هرچه بیشتر بازی کمک می کند وجود محتوای داستانی می باشد. اما در بازی هایی که با سبک رویال ساخته شده اند سازنده ها چندان نتوانسته اند که این موضوع را در اثر های خود اعمال کنند و علت این موضوع به خاطر سادگی بیش از حد داستان های این سبک می باشد. در سبک بتل رویال بازیکن باید برای زنده ماندن خود دیگران را از پا در بیاورد. اما ایپک گیمز برای این موضوع نیز راهی پیدا کرده و سیزن ها و داستان های مختصری را در آن ها قرار داده است تا با این کار هم اجازه ندهد که محیط بازی روندی حوصله سر بری را به خود بگیرد و هم قادر باشد که با اضافه نمودن بخش های متنوع فروش بالاتری را به دست آورد.

در فورتنایت شما به چالش های متنوعی دعوت خواهید شد به عنوان مثال شما  باید برای یافتن سلاح و لوازم وارد عمل شوید یا اینکه جهت صداهایی که از  اطرافتان به گوش شما می رسد را پیدا نمایید. همچنین سازنده فورتنایت قابلیتی را به بازی اضافه نموده که جذابیت آن را چندین برابر کرده است این قابلیت ساخت و ساز نام دارد و شما برای پیروز شدن در فورتنایت باید این مهارت را به خوبی یاد بگیرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =