جزئیات انتشار بازی FIFA 17 برای Xbox One

جزئیات انتشار بازی fifa 17 Xbox One کمپانی EA Vancouver

اگر از علاقمندان به بازی های شبیه ساز فوتبال باشید، حتما تجربه بازی با فیفا را داشته اید. سری بازی هایی که این روزها به یک پادشاه تمام عیار تبدیل شده است و تمامی فاکتورهای لازم برای درخشش در میان مخاطبان را دارد. از فیفا ۹ بود که فقط و فقط پیشرفت و اتفاقات نو و دلچسب در این سری بازی ها دیده شد. باید اعتراف کرد که سازنده سری بازی های فیفا کار سختی را در پیش گرفته است.
زیرا مدیریت و ساخت بازی های شبیه سازی ورزشی یکی از سخت ترین نمونه ها در میان بازی های ویدئویی به شمار می روند. سازندگان بازی های شبیه ساز ورزشی باید المان های زیادی را برای درخشش بازی در نظر بگیرند. آنها باید ضمن ارتقای کیفیت بخش های مختلف بازی ایکس باکس المان ها و بخش های متعددی را به نسخه های جدید اضافه کنند تا مخاطب را برای خرید بازی راضی کنند. این کاریست که “الکترونیک آرتز” به عنوان سازنده سری بازی های فیفا به خوبی بلد است.

بازی FIFA 17

پس از اینکه تریلر فیفا ۱۷ به دست مخاطبان رسید، آن ها می دانستند که باید منتظر یک اتفاق تازه باشند. زیرا برای نخستین بار سازنده در FIFA 17 از موتور فراست بایت استفاده کرده بود. پس از این که نسخه اصلی FIFA 17 به دست مخاطبان رسید، آن ها متوجه اتفاق تازه در سری بازی های فیفا شدند. زیرا برای اولین مرتبه در این سری بازی ها بخش داستانی دیده می شد.

جزئیات انتشار بازی fifa 17 Xbox One کمپانی EA Vancouver
جزئیات انتشار بازی fifa 17 Xbox One کمپانی EA Vancouver

در این بخش، داستان بازیکنی به نام ” الکس هانتر” روایت می شد و گیمر را در طول بازی با اتفاقات متفاوت تری مواجه می کرد. هوشمندی کمپانی الکترونیک آرتز این بار هم به کمکش آمد و موجب شد تا با اضافه کردن فاکتور های جذاب و تازه به فیفا ۱۷، مخاطبان را به خرید این بازی ترغیب نماید.
بسیاری از علاقمندان به سری بازی های فیفا پس از اینکه این نسخه به بازار عرضه شد، بدون معطلی آن را خریدند و اشتیاق زیادی داشتند تا هر چه زودتر بخش داستانی فیفا ۱۷ که یک اتفاق نو بود را تجربه کنند. در طول بازی شما با کاراکتر جوانی سر و کار دارید که عاشق فوتبال است و به دنبال راهیست تا به لیگ برتر انگلستان و تیم ملی این کشور برسد.
ایراداتی در بخش داستانی وجود دارد، اما باید پذیرفت این نخستین بازی Xbox است که از بخش داستانی در سری بازی های فیفا استفاده شده است. پس بد نیست تا از ایرادات کوچک این بخش چشم پوشی کنیم و از ویژگی های مثبت آن لذت ببریم.

نکات جالب بازی FIFA 17

نکته جالب در بخش داستانی FIFA 17 این است که شما برای مدت ها با الکس زندگی می کنید. شما به عنوان یک بازیکن فوتبال باید در تمرین های مختلف شرکت کنید و هر کاری که لازم است را انجام دهید تا در ادامه این مسیر پر پیچ و خم بدرخشید. این اتفاق زمانی محقق می شود که مربی در طی تمرین ها از شما راضی باشد و به ارتقای شما کمک کند.
یکی دیگر از بخش های پر چالش و مهم در بازی FIFA 17 به انتخاب دیالوگ ها در طول بازی باز می گردد. شما باید در تمامی مسیر داستان، دیالوگ هایی را انتخاب کنید که به بهتر دیده شدن یا نشدن شما کمک می کند. به عنوان مثال می توانید با انتخاب یک دیالوگ درست، اعتماد مربی را به خودتان افزایش دهید و یا به میزان طرفداران خود بیفزایید.

گیم پلی بازی فیفا ۱۷

گیم پلی بازی به میزان قابل توجهی ارتقا یافته است. دیگر مانند نسخه های پیشین نمی توان اطمینان داشت که شوت های پشت محوطه جریمه به احتمال خیلی زیاد گل می شوند، همه چیز به واقعیت بیشتر نزدیک شده است. حتی با وجود لیونل مسی و رونالدو هم نمی توانید تمامی مرزها در هم بشکنید. همه چیز به یک قاعده کلی رسیده است و کار را برایتان سخت تر کرده است.

جزئیات انتشار بازی fifa 17 Xbox One کمپانی EA Vancouver
جزئیات انتشار بازی fifa 17 Xbox One کمپانی EA Vancouver

اگر قبلا تجربه بازی با فیفا ۱۶ را داشته اید، حتما با نواقص زیاد داوری در آن نسخه هم آشنایی دارید! نواقصی که در FIFA 17 بسیار کمرنگ تر شده است. اگر چه این خطاها به صفر درصد نرسیده است، اما اوضاع نسبت به قبل خیلی بهتر شده است.

گرافیک بازی فیفا ۱۷

گرافیک در FIFA 17 روند صعودی داشته است. الکترونیک آرتز تا به حال ثابت کرده که هر نسخه با ارتقای کیفیت گرافیک همراه است. به همین جهت نسخه هفدهم از این سری بازی هم از این قاعده کلی جدا نیست. طراحی چهره بازیکنان هم به میزان قابل توجهی پیشرفت داشته است. حتی در لحظاتی شاهد قطره های عرق بر روی چهره بازیکنان هستید. چیزی که پیشتر از این در هیچ یک از بازی های فیفا ندیده اید و احتمالا شگفت زده می شوید. شبیه سازی در FIFA 17 بسیار بهتر از گذشته شده است.

در کل FIFA 17 از لحاظ گیم پلی، روند داستانی و گرافیک تفاوت های فاحشی نسبت به نسخه های پیشین پیدا کرده است. اگر چه تغییرات اعمال شده در این نسخه کوچک هستند، اما روی هم رفته به جذاب تر شدن بازی و پیشرفت و بهبودی آن اثرگذار بوده اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + ده =