اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

جزئیات و بررسی رایگان شدن بازی Fifa 18 PS4 برای مدتی محدود

Fifa 18 PS4

دوست داران فوتبال بازی FIFA 18 را به خوبی می شناسند. چندی پیش در کنفرانس EA PLAY در بخش E3 2018 اخباری مبتنی بر رایگان بودن بازی FIFA 18 به گوش رسید. همان طور که از نام بازی پیداست یک بازی فوتبالی است و در نسخه ی جدید آن می توان تغییراتی نظیر ورزشگاه های جدید جام جهانی روسیه، تماشاگران متفاوت و جزئیات دیگری را مشاهده نمود. کمپانی الکترونیک آرتز به دلیل نزدیک بودن به بازی های مقدماتی جام جهانی تصمیم گرفت تا نسخه ی رایگان این بازی را به طور محدود در اختیار بازی کنندگان قرار دهد. دارندگان پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، کامیپوتر و نینتندو سوییچ می توانند تا ۱۵ ژوئن یعنی ۲۵ خرداد این نسخه را تجربه نمایند.

Fifa 18 PS4

Fifa 18 PS4

نگاهی به بازی FIFA 18
این بازی به شکل عجیبی حال و هوای فوتبال را برای بازی کننده به تصویر می کشد. موتور گرافیکی به کاربرده شده در بازی همان موتور گرافیک نسخه های پیشین است چون کیفیت لازم برای طراحی چنین بازی را دارد. در نسخه ی پیشین بازی FIFA 18 یک بخش داستانی در بازی قرار داشت که فقط همین بخش به تنهایی طرافداران زیادی را به خود اختصاص داده بود.
داستان درباره ی کاراکتر محبوب اکلس هانتز بود به همین خاطر استودیوی الکترونیم آرزت تصمیم گرفت تا باز هم از یک داستان جدید در نسخه ی جدید استفاده کند. کاراکتر اصلی داستان بازهم همان الکس معروف است که پس از انتخاب تیم در اتفاقاتی متفاوت گرفتار می شود. پس می توان گفت که بازی FIFA 18 یک داستان پربار دارد و علاوه بر آن می توان به روایت عالی داستان هم اشاره کرد.
نکته ی جذاب تر ماجرا در انتخابات شما است که می تواند روند بازی را تغییر دهد. بازی FIFA 18 طوری طراحی شده است که به دنیای حقیقی و اتفاقات ممکن آن شبیه باشد تا بازی کننده به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.
متاسفانه بازی FIFA 18 نقص هایی دارد، مثلا می توان یک نقص آن را در خط دفاع زمین مشاهده کرد. بدین صورت که روند تکل زدن تغییر کرده و گاهی تکل زدن با زمان همخوانی پیدا نمی کند و همین امر می تواند در دفاع کردن اختلال ایجاد کند.
البته این نقص می تواند راحت تر شما را به گل برساند، ولی در مقابل دروازه ی شما هم به راحتی باز می شود. معمولا فوتبال بیشتر در حمله کردن جریان دارد و دفاع کردن معمولا کم رنگ تر است ولی همین امر می تواند منجر به شکست شما بشود.
سیستم سانتر کردن هم راحت تر شده است مثلا اگر با یک بازیکن بلند قامت سانتر بزنید، قطعا به گل می رسید بی برو برگرد. این عامل نیز مانند تکل زدن تناقض دارد، هم باعث موفقیت شما می شود و هم تیم رقیب.
این مشکل در شوت زنی هم مشاهده می شود. البته اگر بخواهید نیمه ی پر لیوان را نگاه کنید با یک بازی لذت بخش طرف هستید که دفاع کردن و حمله را راحت تر کرده است. در این نیمه ی پر لیوان می توان تغییرات مثبتی در قرارگیری بازیکنان در زمین را مشاهده کنید. این امر باعث می شود تا برخلاف نسخه های پیشین مهاجمین تیم به راحتی در موقعیت قرار بگیرند.
به علاوه دریبل بازیکنان سرعت بیشتری پیدا کرده است که همین یک تغییر بازی را بیشتر از قبل به یک بازی فوتبال واقعی تبدیل کرده است. حالت های بازی Playstation همانند نسخه های پیشین career mode و آلتیمیت است و تغییری در این زمینه صورت نگرفته است این در حالی است که بازی کنندگان منتظر تغییر در این بخش بودند. بخش آلتیمیت تغییرات کوچکی داشته است، این بخش به صورت انلاین بازی می شود.
یکی از نکات مثبت این بخش اضافه شدن بازیکنان صاحب نامی همچون رونالدو، ریو فردیناند و … است. جزئیات در بازی به خوبی طراحی شده است؛ برای مثال در نسخه ی قبلی طراح سعی کرده بود تا خود مربی های واقعی تیم ها را در بازی نشان دهد تا بیشتر به مسابقه ی واقعی شباهت داشته باشد.
طراح در ایجاد جو ورزشگاه ها نیز خلاقانه عمل کرده است به طوری که می توان با دیدن فضای آن حدس زد که بازی در کدام ورزشگاه برگزار می گردد.
طراحی چهره ی بازیکنان و تک تک تماشاچیان به زیبایی صورت گرفته است. با وجود زیاد بودن تعداد تماشاچیان نمی توان افتی در کیفیت تصویر شاهد بود. گذشته از بحث چهره حرکات کاراکترها طوری طبیعی است که انگار با یک بازیکن واقعی سر و کار دارید. حتی می توان جزئیات را هنگام زمین خوردن فوتبالیست ها و خراب شدن چمن و گلی شدن لباس آن ها دید و متحیر شد. به طور کل با چند نقصی که گفته شد هنوز هم می توان بازی FIFA 18 را بهترین بازی در بین بازی های ورزشی دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =