ضربات آزاد FIFA 20 و نحوه اضافه کردن چرخش و به ثمر رساندن گل

ضربات آزاد FIFA 20

ضربات آزاد FIFA 20 و نحوه اضافه کردن چرخش و به ثمر رساندن گل ، مکانیزم جدید است که به این بازی اضافه شده است. یکی از قسمت هایی که در بازی فیفا ۲۰ بازسازی شده، به قسمت های مختلفی تقسیم بندی شده است. نکته جالب توجه این است که Free Kicks از FIFA 19 به طرز چشمگیری تغییر کرده است. شما دیگر هنگامی که شوت می کنید، در بادها دچار چرخش نمی شوید. زیرا برنامه نویس یک مجموعه هدف قرار داده را به این فرآیند اضافه کرده است و همچنین توانایی اضافه کردن انواع مختلف چرخش به پرتاب های خود را دارید.

در این راهنما قصد داریم تا شما را از طریق مکانیک جدید، قدم به قدم همراهی کنیم. توضیح اینکه چه نوع چرخشی را باید برای چه موقعیتی استفاده کنید، چگونه موقعیت را تغییر دهید و چگونه می توانید هنگام استفاده از آن پرتاب سرنوشت ساز، غالباً بازی را تغییر دهید.

روش جدید بسیار پیچیده تر از سال های گذشته است. اما در ابتدا باید توجه داشت که در واقع می توانید سیستم هدف گیری جدید را با فشار دادن روی D-Pad در حالی که شما در حال آماده سازی ضربه آزاد هستید خاموش کنید. در نتیجه به شما هشدار داده می شود که این به خاطر بی دقتی شما بوده است.

نحوه زدن ضربات آزاد در فیفا ۲۰

هنگامی که خطای اجتناب ناپذیری رخ می دهد و به شما اجازه ی ضربه آزاد داده می شود، ابتدا باید درباره موقعیت خود فکر کنید. آنالوگ سمت راست را به چپ و راست بکشید برای اینکه موقعیت خود را در اطراف توپ، از حالت عادی به گسترده و مستقیم تغییر دهید. هر بار که فکر می کنید اگر توپ را از آن زاویه بزنید بهتر است، منحنی را انتخاب کنید و مشخص کنید که از کجا راحت ترین تیراندازی را انتخاب می کنید.

سپس می خواهید از نشانه برای هدف گیری پرتاب استفاده کنید. اگر هدفتان بدون چرخش است، می توانید آن را به سمت چپ یا راست هدف بکشید. درست در یک نقطه خوب و عالی که می دانید دروازه بان نمی تواند به آن برسد. وقتی نقطه خود را پیدا کردید، آنالوگ سمت چپ را در جای خود قفل کنید. این احساس غیر طبیعی است، اما شما به آن عادت خواهید کرد. اگر می خواهید هدف را پایین تر بیاورید تا روی توپ قرار بگیرد و با قدرت خالص آن را به گوشه های پایین تور بکشید

حالا باید قدرتی را که با آن به توپ ضربه می زنید در نظر بگیرید. نگرانی در اینجا زیاد نیست. هرچه بیشتر از هدف دور باشید، به نیروی بیشتری نیاز خواهید داشت. اما وقتی به آن نزدیک می شوید به سختی می توانید آن را نگه دارید. این یک قانون نسبتاً آسان است که باید به خاطر بسپارید.

مینی بازی تیراندازی

اکنون می توانید در صورت تمایل از این ویژگی چشم پوشی کنید. اما یک مینی بازی تیراندازی نیز در نظر گرفته شده است که می توانید هنگامی که پاهای شما در تماس با توپ قرار دارند یک بار دیگر به Circle / B ضربه بزنید تا دقت را افزایش دهید. این یکی دیگر از ویژگی هایی است که فقط باید تمرین کنید، بنابراین این کار را تا زمانی که در آن ماهر شوید انجام دهید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که می توانید برای صدا زدن یک پرتاب کننده ثانویه و R1 / RB برای صدا زدن یک بازیکن  ثالث روی L2 / LT ضربه بزنید. اگر می خواهید بازیکنان مخالف خود را با شوت های جعلی و اضافی گمراه کنید،یا دوست دارید پرتاب را از زاویه دیگری انجام دهید که توسط هم تیمی هایتان تهیه شده است؛ این نکته می تواند به شما کمک کند.

نحوه استفاده از چرخش در فیفا ۲۰

اگر می خواهید به طور کامل بر ضربات آزاد در FIFA 20 تسلط داشته باشید، شما باید تأثیرات چرخش را در نظر بگیرید که یک قابلیت کاملاً جدید برای بازی است. چرخش از طریق حرکات با استفاده از آنالوگ دسته مناسب در دور دوم برای ضربه زدن به توپ کنترل می شود. چند نوع چرخش وجود دارد: Top Spin ، Side Spin ، Mixed و Knuckle Ball. خوشبختانه هنگام ضربه آزاد، حرکات ظاهر می شوند. بنابراین بگذارید توضیحاتی راجع به هرکدام انجام دهیم.

چرخش های Top Spin و Knuckle Ball تقریباً مشابه هستند. آن ها توپ را از خط دفاعی منحرف می کنند. بنابراین اگر از گوشه های پایین تور استفاده می کنید، از این موارد استفاده کنید.

 یکی دیگر از ضربات آزاد FIFA 20 ، چرخش Side Spin همانطور که می توانید حدس بزنید توپ را به سمت خود منحرف می کند. اما به خاطر داشته باشید که باید در جهت معکوس به سمت دروازه مورد نظر خود بچرخید. بنابراین اگر می خواهید به گوشه بالا سمت چپ بروید، آنالوگ راست را به صورت برعکس جهت عقربه های ساعت و برعکس بکشید.

چرخش می تواند بسیار تهاجمی باشد، بنابراین می خواهید با حرکات خود کاملاً راحت باشید و نمی خواهید نشانه خود را در گوشه بالا سمت چپ قرار دهید و چرخش جانبی را به آن اضافه کنید. شما می خواهید نشانه را به مرکز هدف نزدیک کنید، سپس چرخش کافی را به آن اضافه کنید تا پیچش آن به بخش های بالا برود. این نکته بسیار مهم برای کمک به شما در گرفتن امتیاز رایگان در FIFA 20 است.

با توجه به همه موارد ذکر شده در حال حاضر، شما باید یک استاد بزرگ مجموعه باشید و بتوانید با مهارت ضربه زدن خود، دوستان خود را تحت تأثیر قرار دهید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سیزده =